Kinë Metal Crusher Hammer fabrikë dhe prodhuesit | H&G

Çekiç polic metalik

Përshkrim i shkurtër:

PJESË KËMBIMI TË KOMBËSËS SË ÇEKINAVE është prodhuar me çelik hekuri të bardhë me krom të lartë Cr20, Cr26, Cr28, Cr30; krom i lartë me aliazh special ose çelik me mangan të lartë Mn13Cr2, Mn18Cr2, Mn22Cr2, mangan i lartë me aliazh special. të cilat përdorin teknologjinë e jashtme të rafinimit reduktuan në mënyrë efektive dëmtimin e elementëve të dëmshëm, papastërtitë, oksigjenin dhe hidrogjenin, duke rritur në masë të madhe rezistencën ndaj gërryerjes dhe rezistencën ndaj ndikimit të çelikut.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

KOMBËTARE HAMMER SHREDDER HAMMER është prodhuar me çelik hekuri të bardhë me krom të lartë Cr20, Cr26, Cr28, Cr30; krom i lartë me aliazh special ose çelik me mangan të lartë Mn13Cr2, Mn18Cr2, Mn22Cr2, mangan i lartë me aliazh special. të cilat përdorin teknologjinë e jashtme të rafinimit reduktuan në mënyrë efektive dëmtimin e elementëve të dëmshëm, papastërtitë, oksigjenin dhe hidrogjenin, duke rritur në masë të madhe rezistencën ndaj gërryerjes dhe rezistencën ndaj ndikimit të çelikut. Përdorimi i agjentit metamorfik të pronarit për trajtimin modifikues, kokrrat e imëta, përmirësojnë konfigurimin dhe shpërndarjen e karabit, dhe për të përmirësuar rezistencën ndaj gërryerjes dhe qëndrueshmërinë. Pas trajtimit termik

procesi, ngurtësia e HAMMER CRUSHER SHREDDER HAMMER mund të arrijë në HRC25-65.

MBËSHTETJA E MARKAVE KRYESORE:

Metso, Sandvik, Barmac, SVEDALA, Omnicone, EXTEC, Maxtrak, Keestrack, Symons, Hazemag, Cedarapids, Telsmith, McCloskey, Trio, Powerscreen, Kleemann, Terex, Pegson, Kue Ken, Parker, Shanbao, SBM, Zenith, MININGY, dhe markave të tjera të famshme.

SIPAS KËRKESAVE PËR VIZATIMET DHE TEKNOLOGJIA E KLIENTIT.

Paketa e produktit

Paletë çeliku. dhe Personalizuar sipas kërkesave të veçanta të paketimit

0905
0904

Aplikacion

Thërrmuesi metalik është një pajisje e rëndësishme në prodhimin e materialit metalik të ricikluar dhe riciklimit të betonit, riciklimin e mbeturinave të ndërtimit të rrugëve, etj. HAMMER CRUSHER SHREDDER HAMMER përdoret gjerësisht në industrinë e minierave, fabrikën e thërrmimit të gurëve, impiantin e agregatit / gurores, ndërtimi / metali industria dhe të tjera.

Koka e çekiçit është pjesa kryesore e punës e thërrmuesit të çekiçit. Pesha, forma dhe materiali i çekiçit kanë një ndikim të rëndësishëm në kapacitetin e prodhimit të thërrmuesit. Në përpjesëtim me madhësinë dhe peshën e energjisë kinetike të çekiçit të çekiçit, përkatësisht çekiçit më të rëndë, energjia kinetike e çekiçit, aq më i madh është efikasiteti dërrmues. Sidoqoftë, sa më e madhe të jetë pesha e çekiçit, rrotullimi lart, aq më e madhe forca centrifugale e krijuar në pjesët e tjera të rotorit të policit të çekiçit duhet të ketë një ndikim dhe dëmtim, prandaj, pesha e çekiçit është e moderuar. Ka dhjetëra çekiç të madh me peshë kg të vogla, vetëm disa kilogramë, zakonisht jo më shumë se 80 kg. Zgjedhja e arsyeshme e materialit të çekiçit është shumë e rëndësishme, kokat e zakonshme të çekanit prej çeliku të karbonit për grimcimin e gurit gëlqeror, do të konsumohen brenda pak ditësh, por me çekiçin me hedhjen e çelikut me mangan të lartë, trajtimin e nxehtësisë, forcimin e sipërfaqes, mund ta përdorni për një kohë të gjatë. Materialet dhe dizajni i çekiçit të përdorur ishte çeliku me mangan të lartë ZGMn13, një material me rezistencë të lartë ndaj konsumit dhe mund të përballojë ngarkesat e goditjes.

0906

  • I mëparshëm:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni atë