Кина Crusher Имајќи фабрика и производители | H&G

Лежиште на дробилката

Краток опис:

Тркало и замаец со макара со појас, главно вратило, ексцентрично вратило, лежишта, вилица за нишање, склоп на вилица и други делови од лиено челик и железо се сите важни резервни делови за машината за дробење вилица.
Широко се користи во рударската индустрија, металуршката индустрија, градежната индустрија, хемиската индустрија и силикатна индустрија за дробење тврда и средно тврда руда и карпи, како што се железна руда, варовник, бакарна руда, песочник и така натаму.


Детали за производот

Ознаки на производи

Тркало и замаец со макара со појас , главно вратило, ексцентрично вратило , склоп на лежишта , склоп на Замавнувачка вилица, склоп на склоп на вилица и други делови од лиено челик и железо се сите важни резервни делови за машината за дробење вилица.

Широко се користи во рударската индустрија, металуршката индустрија, градежната индустрија, хемиската индустрија и силикатна индустрија за дробење тврда и средно тврда руда и карпи, како што се железна руда, варовник, бакарна руда, песочник и така натаму.

ПОДДРШКА НА ГЛАВНИ МАРКИ:

Metso, Sandvik, Barmac, SVEDALA, Omnicone, EXTEC, Maxtrak, Keestrack, Symons, Hazemag, Cedarapids, Telsmith, McCloskey, Trio, Powerscreen, Kleemann, Terex, Pegson, Kue Ken, Parker, Shanbao, SBM, Zenith, Zenith, и други познати брендови.

 

ГЛАВНА ПОДДРШКА НА МОДЕЛИ:

Metso C63 C80C96 C105 C106 C110C125C200C140C145 C160 C200 C3054 LT105 LT106 LT110 LT125

Sandvik JM806 JM907 JM1108 (CJ411) JM1206 JM1208 (CJ412) JM1211 (CJ612) JM1312 (CJ613) JM1511 (CJ615) JM11 JM1513J) JM1513J (CJ412)

Terex Pegson Metrotrak 900X600, Premietrak 1165/XA400/XR400, Premietrak1180 Powerscreen XA400S/XR400S. Parker Rocksledger 900X600, Rocksledger 1100X650, Rocksledger 1100X800, Rocksledger 1300X1050

Terex Jaques JW40, JW42, JW55, 5445ST, 6050ST, 5048H, 6048H, 4236H, 3624H Finlay J-1160, J1175, C1540

Shanbao, SBM, Шангај Зенит, Хенан Варовнички, Shuangquan, Шенјанг, Vipeak, Yifan, итн PE250X400, PE400X600, PE150X750, PE250X750, PE250X1000, PE250X1200, PE300X1300, PE500X750, PE600X900, PE750X1060, PE900X1200, PE1200X1500.

PEW250X1000,PEW250X1200, PEW400X600 PEW760X1100, PEW860X1100, PEW1100X1200. CJ2031 CJ2440 CJ3040 CJ3343 CJ3749 CJ4255 CJ4763 CJ5971 CJ7183


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја